İçeriğe geç

web site için ilk ne yapmalıyım?

Web siteleri kurumsal ve kişisel olarak ikiye ayrılır. Kişisel web siteleri sahibi tarafından kontrol edilebilir. Fakat kurumsal web siteleri için muhakkak iyi bir firma ile çalışmanız gerekir. Çünkü web site için bir alan adı almalısınız. Alacağınız alan adının yılda bir ödeme işlemini takip etmeniz gerekir. Ödemenin günü geçerse alan adınız sizden çıkabilir ve başkaları tarafından alınabilir. Ayrıca web sitenin tasarımı değişen bilgilerin girişinin yapılması gibi işlemleri zaman ayırıp takip etmek zor olabilir. Bu sebeplerden kurumsal web siteleri için ilk olarak yapılması gereken iyi bir web tasarım firması ile anlaşmak olacaktır.

Kişisel web sitelerde alan adının yılda bir yapılan ödemesi, hosting işlerinin takibi gibi işlemler kişinin kendisi tarafından sağlanabilir. Burada da dikkat edilmesi gereken husus iyi bir alan adı sağlayıcısı ve hosting firması ile çalışmak gerekir. Çünkü hosting işlerinde web siteniz kesintiye uğramamalı. İnsanlar sitenize girmek istediğinde web siteniz açılmazsa iyi bir intibah bırakmamış olursunuz. Birde hosting sağlayan firmanın sunucularının çok hızlı ve güncel olması gerekir.

Demek ki web site tasarımında ilk yapılması gereken kendinize iyi bir tasarım firması bulmak olmalı. Limir Yazılım olarak yıllardır hizmet verdiğimiz firmaları işlerimiz kısmında bulabilir. Sizde Limir Yazılımın ayrıcalıklı dünyasında yer alabilirsiniz.